Üretim AşamalarımızDökümhane

22 ton sıvı alüminyum kapasiteli ocağımızla,36 sıcak başlıklı dökümhanemizde ingot ve külçeden ihtiyacımız olan billet ihtiyacımızı karşılamaktsayız.Döküm sırasında ve sonrasında tüm fiziksel ve kimyasal testlerin yapılması konusunda  gerekli hassasiyet gösterilmektedir.

 

 
Kalıphane

Preslerimizde kullandığımız kalıpları modern tesisimizde üretmekteyiz. kalıp imalatı sırasında profillerin boyutsal toleransları , yüzey kaliteleri gibi konulara dikkat edilmektedir.

 

 
Ekstrüzyon

1200 ve 400 tonluk preslerimizde alüminyum profil ekstrüze etmekteyiz. Doğrama sektöründen otomotiv sektörüne  kadar geniş ürün yelpazesinde üretim yapmaktayız.Üretimlerimiz hassas ölçü toleranslarında ve farklı fiziksel özelliklerde  yapılabilmektedir.

 

 

 Elektrostatik Boya

Tünel ve kutu fırınlarımızda alüminyum profillerin üzerine RAL renklerinde ve müşteri istekleri doğrultusunda özel renklerde boya uygulaması yapmaktayız.Ahşap deseni verdiğimiz,film transfer bölümümüzde ise ahşap desenli profiller üretmekteyiz.

 

 

 Eloksalhane

Alüminyum profilin üzerine alüminyum oksit tabakası oluşturduğumuz bu bölümümüzde çeşitli renklerde eloksal işlemi uygulamaktayız.Eloksal işlemi sayesinde profillerin korozyona ve aşınmaya karşı direnci artmaktadır.

 

 

 Mekanik işlemler

Alüminyum profillerin üzerine uygulanan kesme,delme,şekil verme gibi mekanik işlemleri bu bölümümüzde gerçekleştirmekteyiz. Ayrıca müşterilerimizin özel istekleri doğrultusunda da  çözümler sunabilmekteyiz.

 

 

 

 
Adres : İzmir Yolu 8.Km. Balıkesir İletişim : 0-(266) 283 00 83 Fax :0-(266) 283 00 82
Anasayfa | Kurumsal | Ürünler | Üretim Aşaması | Fotoğraf Galerisi | Alüminyum | İletişim
Tüm Hakları Saklıdır. ©2011 alkar.com.tr site Tasarım»değişim bilişim